Вы уверены, что знаете о составлении портфолио для художника все? А что делать, если выкладывать туда нечего или все работы под NDA? Где лучше размещать портфолио? Какое количество работ оптимально?

Наш Head Of Recruitment Иван Шеремет расскажет обо всем подробно на thepoint.rabota.ua.

Ниже вы можете увидеть начало статьи.

Портфоліо важливо мати будь-якому кандидату, навіть якщо у нього немає комерційного досвіду – воно допомагає лідам оцінювати рівень спеціаліста. Нехай це будуть роботи з закінчених курсів або тестові завдання для інших компаній – останні ніколи не використовуються в комерційних цілях, тому кандидат може вільно демонструвати свої вміння. Збираючи такі тестові роботи, кандидат цілком може сформувати портфоліо, яке допоможе лідам зробити висновки про його експертизу та стилі.

Бувають й інші випадки. Людина може працювати в компанії давно, але всі її роботи знаходяться під NDA. І вона фізично не може їх виставити, відтак оцінити її рівень дуже складно. У таких випадках можна одразу вийти на співбесіду для того, щоб лід міг поспілкуватися з кандидатом і дізнатися про його досвід. Можливо, у людини на той момент будуть наявні якісь напрацювання не під NDA – вона цілком може робити щось для себе у вільний час, але не публікувати це, оскільки роботи незакінчені. Тоді під час співбесіди кандидат може розшарити екран і показати ескізи. Це, в будь-якому випадку, варіант, який можна взяти на озброєння, і він може спрацювати для багатьох компаній.

Якщо у кандидата немає жодної роботи, то це свідчить про його початковий рівень. Він або тільки закінчив курси, або trainee. Цілком можлива ситуація, коли такий кандидат проявив велике бажання працювати в компанії, йому дали тестове завдання і він його успішно пройшов. У нашій практиці була така історія. Згодом ми провели співбесіду з лідами і вони підтвердили, що кандидат дійсно хороший і здібний. Але це, швидше, виняток з правил. Такий варіант підходить, якщо компанія готова брати перспективного trainee і витрачати час на його навчання. Якщо ж на даний момент потрібні досвідчені фахівці, то без портфоліо не обійтися.

Головне – розуміти формат компанії, яка вас зацікавила. Ми, наприклад, – аутсорсингова компанія, яка має багато різних напрямів. Якщо кандидат не підходить на якусь з відкритих позицій, то ми можемо запропонувати йому іншу. Можливо, людина давно хотіла спробувати себе в чомусь новому, але не наважувалася або не мала можливості. Тоді ми пропонуємо їй розглянути іншу позицію, з урахуванням специфіки умінь і досвіду. Часто буває так, що кандидат погоджується, фактично трохи змінивши своє професійне спрямування.